Firma przeprowadzkowa. Jak wybrać najlepszą?


Decyzja zapadła: przeprowadzasz się i potrzebujesz pomocy. Wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „firma przeprowadzkowa” i wyskakują ci setki wyników, propozycji i reklam. W Twojej głowie zaczyna się mętlik, z którego wyłania się jedno pytanie. Jak wybrać tą właściwą?


Poszukaj opinii


Na początku odetchnij głęboko dwa razy i popytaj znajomych. Może ktoś z nich przeprowadzał się ostatnio i jest w stanie coś ci polecić? A może zna kogoś, kto z takich usług korzystał? To dobry punkt zaczepienia.


Użyj też z Internetu. Jeśli jakaś firma została ci polecona, sprawdź, jakie ma opinie. Jeżeli nie, wpisz w wyszukiwarkę hasło „przeprowadzki” i dodaj miejscowość, w której mieszkasz lub mieszkać będziesz. A potem zapoznaj się z opiniami na temat tych firm.  


Pamiętaj jednak, żeby na tym etapie zostawić sobie kilka z tych, które wydają ci się najbardziej odpowiednie. Nie skreślaj też nikogo za jedną negatywną opinię. Pamiętaj, że klient niezadowolony jest bardziej skłonny do pożalenia się niż zadowolony do pochwalenia. Oceń, jak firma reaguje na nieprzyjemne sytuacje. Sprawdź, czy niezadowolony klient otrzymał odpowiedź.  


Poznaj ich lepiej


Kiedy zrobiłeś już wstępną selekcję i masz kilka firm na swojej liście, dowiedz się, czy zapewniają one odpowiedni zakres usług. Może potrzebujesz pomocy przy montażu i demontażu mebli, pakowaniu albo utylizacji starego sprzętu elektronicznego? Nie każda firma przeprowadzkowa ma takie punkty w swojej ofercie.


Wejdź na strony internetowe tych firm. Zobacz, czy wyglądają profesjonalnie. Zajrzyj na ich media społecznościowe. Sprawdź, czy coś się tam dzieje. Innymi słowy: oceń ich wizerunek, bo on też ma duże znaczenie. Profesjonalna firma z pewnością zadba o takie szczegóły.


Dowiedz się też jakie doświadczenie mają wybrane przez Ciebie firmy. Im dłużej są na rynku, tym większe prawdopodobieństwo, że wykonują swoją pracę rzetelnie.


Poproś o wycenę


Kiedy masz już gotową listę firm, poproś każdą z nich o wycenę. Powinna być stosunkowo szybka i darmowa, tak jak nasza 🙂


Przy okazji możesz też zapytać o ubezpieczenia. Upewnij się, że firma ma wykupioną polisę OC. W tej branży to podstawa. Zawsze może wydarzyć się jakiś wypadek, pamiętaj o tym. Niewykluczone, że firma ma też jakieś dodatkowe ubezpieczenia, co zawsze jest plusem. Im bezpieczniej, tym lepiej.


Nie zaszkodzi poprosić o wzór umowy. Będziesz mógł wtedy sprawdzić, co się w niej znajduje. Powinno być tam miejsce na zakres usług, termin przeprowadzki oraz jej koszt. Nie zapomnij też o dodatkowych ustaleniach, jeśli takie są.


Kontakt


Kiedy firmy prześlą ci swoją wycenę, oceń, która z nich wydaje ci się najlepszym wyborem. Weź pod uwagę nie tylko cenę, choć oczywiście nie jest ona bez znaczenia, ale też czas oczekiwania na wycenę, przesłane materiały, o które prosiłeś oraz styl, w jakim zostało to zrobione. Czy ton waszej korespondencji jest sympatyczny? Czujesz się usatysfakcjonowany odpowiedzią? Uważasz, że pracownicy tej firmy będą w stanie ci w czymś doradzić, jeśli będziesz tego potrzebował?


Weź też pod uwagę terminy. Jak długo będziesz musiał czekać? Czy firma jest w stanie zrealizować Twoje zlecenie wtedy, kiedy najbardziej ci to odpowiada?


Na tym etapie będziesz już prawdopodobnie czuł, który wybór będzie dla Ciebie najlepszy. Ustalenie tego zajmuje chwilę, ale naprawdę się opłaca. W końcu warto upewnić się, że Twoje rzeczy są w dobrych rękach.